لوگو ایران کانادا

موسسه آموزش عالی آزاد ایکاد ( ایران و کانادا )

با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

30 راهکار برای آنکه یادگیری بهتری در سال 2023 داشته باشیم (قسمت دوم)

آیا تابحال این سوال برای شما پیش آمده که چطور قدرت یادگیری خود را ارتقا دهید؟ و چگونه بدون مطالعه چند باره یک مطلب به راحتی مفاهیم آن را یاد بگیریم.

برای یادگیری بهتر ما قصد داریم در این مقاله از مهارت هایی با شما صحبت کنیم که نه تنها در زبان انگلیسی بلکه در یادگیری مطالب درسی دیگر هم بکار شما خواهند آمد. پس با ما همراه باشید!

۶.  همیشه منظم باشید.

برای اینکه روند مطالعه موفقیت‌آمیز باشد، با نظم و انضباط به مغزتان کمک کنید تا روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز کند‌. ابزاری که برای مطالعه به آن نیاز دارید را با نظم و ترتیب بچینید و چیزهای ضروری را دردسترس قرار دهید. یک جدول برنامه ریزی از مطالبی که باید خوانده شود درست کنید. از این طریق می‌توانید فرآیند یادگیریتان را کنترل کنید.

۷. هوشمندانه یاد بگیرید.

هوشمندانه یاد گرفتن مهارتی مهم در زندگی است که با استفاده از آن می‌توانید از آموخته های خود در چالش های جدید زندگی و در زمان مناسب استفاده کنید. به طور خلاصه، یاد بگیرید منعطف باشید، سریع فکر کنید و در شرایط غیر منتظره بهترین عکس‌العمل را داشته باشید.

۸. به جمع هایی با هدف مشترک بپیوندید.

برای ارتقا دانش خود باید در مورد آن گفتگو کنید و نظر دیگران را بشنوید. چگونه به تنهایی دانش خود را مورد بررسی قرار دهید؟ به گروهی بپیوندید که همان مطلب را مطالعه می‌کنند. با این کار انگیزه ی بیشتری برای مطالعه خواهید داشت و از فواید یادگیری گروهی بهره مند می‌شوید.

۹. چالش ذهنی برای خود ایجاد کنید.

مغز یک ماهیچه است و برای اینکه آن را آماده برای مطالعه نگه دارید، باید از این ماهیچه استفاده کنید. وقتی که درگیر تفکر انتقادی هستید، مغز خود را به روش های مختلف به چالش بکشید. مثلا با دست غیرغالب خود شروع به نوشتن کنید، مسیر جدیدی را برای قدم زدن انتخاب کنید یا بازی های استراتژیک انجام دهید. با استفاده از این روش ها فهمتان نسبت به مطالب جدید بیشتر می شود.

۱۰. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

بدترین چیزی که باعث حواس‌پرتی می‌شود، مقایسه کردن است. با مقایسه کردن خود با دیگران اشتیاق خود را از دست می‌دهید و حس می‌کنید به اندازه‌ی دیگران خوب نیستید. تمرکز خود را با کارهایی که دیگران انجام می‌دهند از دست ندهید و به هدف و برنامه ی آموزشی خودتان متمرکز باشید. سرعت یادگیری شما باید مناسب شخص شما باشد.