ممکن است لیست های بی پایان از واژگان را حفظ کنید و یا تمام گرامر مورد نیاز برای مکالمه را بدانید ولی همچنان در هنگام مکالمه و کاربرد آنها، توانا نباشید. دلایل مختلفی در پشت این پدیده وجود دارد و بعضی از آنها واضح تر از بقیه است.

در این مقاله می خواهیم برخی از ساده ترین روش ها برای بهبود مهارت های ارتباطی انگلیسی را با شما مطرح کنیم

و به چند نکته برای کمک به غلبه بر مشکلات احتمالی شما بپردازم.

  1. کم کردن سرعت صحبت کردن

هنگامی که به زبان مادری صحبت می کنید، بلافاصله می توانید صحبت کنید، اما در هنگام صحبت به زبان خارجی ممكن است چنین نباشد. بویژه، اگر شما در مراحل اولیه یادگیری باشید. اغلب متقاضیان یاد می گیرند که نسبت به اشتباهات شان نگران نباشند اگرچه آسان است که تشخیص دهید چگونه میتوانید تاثیر مثبت در مخاطب بگذارید. برای غلبه بر این مشکل، ممکن است سعی کنید تا سرعت صحبت کردن خود را کاهش دهید.

اگر شما به آرامی و واضح صحبت کنید هیچ کس شما را سرزنش نمیکند! سخنرانان بزرگ هم همین کار را می کنند تا پیامشان را در سرتاسر دنیا دریافت کنند. دقت انتخاب کلمات شما همچنین می تواند به عنوان یک نشانه احترام نسبت به مخاطبان شما دیده شود. این نشان می دهد که شما می خواهید بهترین پاسخ ممکن را بدهید.

  1. وقتی را برای فکر کردن اختصاص دهید

ممکن است نگران این موضوع باشید که مخاطبین شما،  صبور نباشند و تمایل دارند تا شما هر چه سریع تر به آنها پاسخ دهید یا مطلب خود را بیان نمایید.  اول از همه اینکه مردم تمایل دارند یک پاسخ یا مطلب که در موردش فکر شده بشنوند تا اینکه یک صحبت بی فایده بشنوند. پس آرام و خونسرد باشید.

یکی دیگر از روش هایی که شما می توانید انجام دهید این است که میتوانید از اصطلاحات خاص یا مجموعه عباراتی که کلمات آنها معمولا نظم مشخصی دارند استفاده نمایید. با این کار، برای خود فرصت می خرید تا بتوانید راحت تر در مکالمه ظاهر شوید.

  1. اصول و کاربرد لغات را فراگیرید، نه فقط کلمات

هنگامی که یک کلمه جدید یاد می گیرید، سعی کنید چند جمله را که آن لغت را در بر دارد تکرار کنید و کاربرد لغت را بیاموزید.

  1. یاد بگیرید که گوش دهید و شنونده خوبی باشید

زمانی که به زبان دوم صحبت میکنید ممکن است تمرکزتان بیشتر روی درست صحبت کردن باشد و شنونده خوبی نباشید و دقت ننمایید که مخاطب شما چه میگوید.

این یک اشتباه بزرگ است بنابراین به سخنان مخاطب خود به دقت توجه کنید.

  1. در نظر داشته باشید که ارتباطات یک فرایند دو طرفه است. ایده و نظر طرف مقابل را بپرسید :

نظر شما در مورد این چیست؟

در مورد شما چطور؟ شما چی فکر میکنید؟

سوالاتی مانند سوالات فوق، باعث میشود تا مکالمه ادامه دار شود و علاقه شما به نظرات دیگران را نشان می دهد. همچنین به شما وقتی برای استراحت و تمرکز می دهند و باعث میشود طرفین از مذاکره و صحبت کردن لذت ببرند.

  1. تمرین و ایجاد شرایط تمرین

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، ممکن است درباره زبان، زیاد بدانید، اما این دانش ممکن است منفعل باشد و باید به نحوی فعال شود. هدف شما این است که قادر به صحبت کردن و کاربرد انگلیسی به شکل صحیح باشید پس تمرین بدون شک بهترین روش برای یادگیری و بهبود است.

نوشتن یکی از راه های تولید زبان است و به شما کمک می کند تا به روشها و دیگرمهارت های زبان انگلیسی مانند مکالمه  نیزبهتر بپردازید و آن را بازتاب دهید.

از سوی دیگر صحبت کردن بیشتر یک فرایند خود به خودی است و برای شما بسیار مفید خواهد بود تا از این طریق به تمرین موثر برای پیشرفت خود بپردازید بنابراین، افرادی را پیدا کنید که می توانید با آن ها تمرین کنید.