تافل در ایران کانادا

کلاس های آمادگی امتحان TOEFL iBT در ایران کانادا شامل حدود 300 ساعت آموزشی پس از مقطع Intermediate بین المللی بوده و آمادگی در هر چهار مهارت : (شنیداری ،خواندن ، صحبت کردن و نگارش) را شامل میشود .

در این دوره که از بهترین و مجرب ترین اساتید کشور در امر آموزش زبان استفاده شده . زبان آموزان از مقطع میانی وارد شده و طی مدت 11/5 ماه برای امتحان بین المللی تافل ( TOEFL iBT ) آماده میشوند . هر کدام از چهار مهارت ابتدا در متقاضیان توسط یک آزمون شبه تافل اصلی چک شده و پس از ارزیابی و تجزیه و تحلیل به آموزش نقاط ضعف پرداخته میشود . در نهایت زمان تخصیص داده شده به هر مهارت متقاضیان مجددا ارزیابی شده و به رفع اشکالات بر جای مانده اقدام میشود.

در پایان هر بخش ( شنیداری ، خواندن ، صحبت کردن و نگارش ) یک آزمون کامل از تمام ریز مهارت های آن بخش برگزار شده و اقدام به رفع مشکلات متقاضیان  میشود .

این دوره به صورت عادی – نیمه فشرده و یا فشرده در ایران کانادا برگزار می گردد .

 

دوره تافل iBT

بر اساس کتاب آمادگی امتحان TOEFL iBT انتشارات BARRON's. دوره شامل 240 ساعت آمادگی جهت انجام چهار مهارت میباشد که تقریبا هر مهارت 60 ساعت را در بر خواهد گرفت . اما جهت زبان آموزان متقاضی آزمون TOEFL iBT در ایران بر اساس تجربه تعداد 80 ساعت آموزش جهت هر مهارت را پیشنهاد می نماییم که طبعا اگر متقاضی این دوره 320 ساعت راپس از موفقیت در آزمون PET شروع کند :

1 – به صورت عادی 12 ماه – نیمه فشرده 7 ماه و فشرده 6/5 ماه خواهد گذراند .

لازم به ذکر است از انجاییکه امتحان TOEFL iBT تستی است که بخش نوشتاری و شفاهی آن بصورت integrated می باشد و متقاضیان بایستی در هر دو بخش فوق الذکر متنی را خوانده و به متنی گوش کنند سپس اقدام به نوشتار نموده و یا حدود 45 ثانیه تا 1 دقیقه صحبت کنند نیاز به برگزاری امتحانات Mock داشته و در خود کتاب ( چه در کتاب BARRON's و چه در کتاب Longmanو یا هر کتاب دیگری ) تعدادی تست های کوتاه و یک تست کامل وجود دارد و در عین حال نیاز به آموزش چگونگی بسط دایره لغات خود از طریق شناخت ریشه های ( لاتینی و یونانی ) ، پسوند های  و پیشوند های فعال در انگلیسی را دارند که طبیعتا کتاب ها یا جزواتی درباره بسط لغات نیز بایستی در دوره کار شوند البته خود کتاب ها اینگونه اطلاعاتی را دارا می باشند ولی بایستی جزواتی نیز در اختیار ایشان قرار بگیرد . از این رو است که 20 ساعت اضافی جهت کار کردن بر روی لغت و ساختار زبان (grammer) در نظر گرفته شده در هر حال شرط اصلی که همواره از لوازم اصلی است 1– آشنایی اساتید به امتحان و پیش شرط دانش در حد POST PET زبان آموزان .